Kripto para devrimi tüm evreni kasıp kavururken bu yenilikten uzak durmak düşünülemez. Ama kripto para konusundaki bilginiz Bitcoin diye bir varlığın var olduğunu bilemekten öteye gitmiyor mu? O halde en basit haliyle kripto parayı nasıl alacağınızı anlatalım.

Blok Zincir ve Kripto Devrimi

Blok zinciri teknolojisi muazzam bir yapı. Para, enerji, zaman ve dijital dünya hakkındaki tüm düşünce sistemini baştan aşağı değiştirebilecek güce sahip bir innovasyon. İnternet ağlarında gezinen herkes Bitcoin’i bir defa duymuştur. Ama blok zinciri ile üretilen tek kripto para Bitcoin değil.

SXP, Link, Litecoin, Ethereum ve XZC gibi birçok kripto para sayesinde küresel para piyasasında evrim yaşanıyor. Her şey iyi hoş fakat kripto paraları nasıl satın alacağız?

Kripto para nasıl satın alınır

İlk önce neden kripto para satın almak istediğinize karar verin. Amacınız kolay yoldan zengin olmaksa kripto para yatırımı yapmamanız daha doğru olur. Kripto para gibi ani yükseliş ve düşüşlerin olduğu değerlere yüksek ve mantıksız yatırımların sonu felaket olabilir. Sistemi öğrenebilmek adına kaybetseniz de sizi vurmayacak bir miktarla başlamak çok daha mantıklı.Kaybetme riskini göze alamayacağınız miktarı kripto paralara yatırmamalısınız. Kripto paralar borsalara nazaran daha dengesiz bir seyir izler. Medyada çıkan iyi ya da kötü haberler, siyasilerin, bankaların ve finansal kuruluşların kripto para hakkında yaptığı açıklamalar, kripto paraların değerini ciddi oranda etkiliyor. Kripto paralar hakkında biraz araştırma yapmak isteyenler www.bitcoinbilgi.biz.tr sitesini kullanabilir.

Kripto para satın almak için güvenilir kripto para borsaları nedir?

Kripto para satın almak isteyen kişiler kripto para borsaları üzerinden işlem yapabilir. Fakat hangi kripto para borsasına güveneceğin sorularınızı duyar gibiyim. www.bitcoinbilgi.biz.tr sitesinden en güvenilir kripto para borsalarını bulabilirsiniz. Bazı kripto para borsaları yalnızca Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi çok bilinen kripto paraların satışını gerçekleştirirken bazı borsalar da altcoin adı verilen ve sayıları bini aşan diğer kripto paraları da satmaktadır. Altcoin portföyü en geniş kripto para borsasına üye olmak isterseniz tıklayın.

Güvenilir kripto para borsası buldum şimdi ne yapmalıyım?

Kripto para borsalarının hemen hemen hepsi kimlik, pasaport ve adres teyidi için bir adet fatura örneği isterler. Hesabınızı oluşturduktan sonra bu belgeleri kripto para borsasına teslim edin. Onay süresi borsadan borsaya değişmekle beraber genellikle 1 ila 5 iş günü içerisinde gerçekleşir. Adres teyidinde ve onay sürecinde en hızlı olan borsaya üye olmak için tıklayın. Üyelik 1 saat ile 24 arasında onaylanır. Ayrıca dünyanın en güvenilir kripto para ve altcoin borsasıdır.

Kripto para borsası hesabıma banka hesabı tanımlayabilir miyim?

Kripto para borsasında kaydınızı oluşturdunuz, istenen belgeleri yüklediniz ve hesabınız onaylandı. Şimdi yapmanız gereken kripto para satın almak ve nakde dönüştürmek için bir banka hesabı ya da sanal ödeme aracı tanımlamanız gerekiyor. Bazı siteler banka hesabınıza bağlı kartınızın bir fotoğrafını da isteyebilir. Bazı sitelerde ise IBAN numaranızı girmeniz yeterlidir. Bazı kripto para borsalarına kredi kartı ile tl yükleyebilirsiniz. Ya da papara ile tl yükleyebilirsiniz. Bu borsaya üye olmak için tıklayın. Üye olurken dikkat etmeniz gereken şey g mail adresi kullanmanızdır ayrıca şifrem neden kabul görmüyor diye düşünmeyin 6 adet rakam iki adet harften oluşmalı şifre harflerin biri büyük biri küçük harf olmalı.

Şimdi kripto para satın almaya başlayabilirsiniz

Yukarıda saydığımız tüm işlemleri başarıyla gerçekleştirmişseniz kripto para dünyasına hoş geldiniz. İşin artık en kolay kısmı burası. Borsa hesabına tanımladığınız ödeme aracından borsa hesabınıza para aktarımı gerçekleştirin. Para aktarımının gerçekleşmesinin ardından istediğiniz kripto para birimini satın alabilirsiniz. Bazı sitelerde kripto paralar satın al butonuna bastığınız anda satın alınmayabiliyor. Bunun sebebi, satın alma emrinizin sisteme geç yansıması olabilir. Böyle sorunlarla karşılaşmamanız için bu sorunların neredeyse hiç yaşanmadığı borsaları görmek için tıklayın. Ayrıca satın almak istediğiniz kripto paranın değeri, kafanızdaki rakamdan fazlaysa ileriye dönük satın alma emri girebilirsiniz. Örneğin 1 Bitcoin 100 dolar olduğu zaman satın al gibi bir emir verdiğiniz zaman borsa bakiyenizdeki 1000 dolara bloke koyar ve siz isteyene kadar bloke kalkmaz.Aynı şekilde satış emri de verebilirsiniz. Örneğin 1000 dolara aldığınız Bitcoin’i, değeri 2000 dolara gelince sat emri verebilirsiniz. Siz isteyene kadar blokede kalacak rakam 2000 dolara geldiğinde otomatik olarak satılır.

Kripto paralarınızı güvenilir kripto para borsalarında saklayabilirsiniz birden fazla küresel borsa kullanmanız leyhinize olacaktır. Dünyanın en güvenilir küresel bitcoin borsaları için tıklayın.

Borsa üyelikleri tamamlandı artık alım satmaya başlamaya hazırsınız size bir rehber olması için güvenilir telegram gruplarına üye olabilirsiniz.

Dip not ; Borsada alım satım yaparken veya uzun vadeli yatırım yaparken makas aralığı gibi ve hacim sorunu gibi anlamsız sorunlarla karşılaşmamak için al sat işlemlerinizi küresel kripto para borsalarında yapmanızı tavsiye ederiz. Kripto para sisteminde makas aralığı YOKTUR.

TÜRK YERLİ KRİPTO PARA BORSASINA ÜYE OLMAK İSTERSENİZ TIKLAYIN…

BİNANCE BORSASINA NASIL ÜYE OLUNNUR?

EN İYİ BİTCOİN BORSALARI?

KRİPTO PARA BORSASINA NASIL ÜYE OLUNUR?

BİTCOİN ALMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER?

BİTCOİN ALIM SATIMI NASIL YAPILIR?

KRİPTO PARA NEDİR?

BTCTÜRK BORSASINDAN BANKAYA NASIL TÜRK LİRASI GÖNDERİLİR?

BTCTÜRK BORSASINA BANKADAN PARA GÖNDERME?

BTCTÜRK BORSASINDAN BİNANCE BORSASINA COİN GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

TÜRKİYENİN EN GÜVENLİ KRİPTO PARA BORSASI?


2 yorum

YATIRIM ARAÇLARI – BİTCOİN NASIL ALINIR · 20/10/2020 18:24 tarihinde

[…] Kripto para nasıl satın alınır? […]

Binance Borsasına Nasıl Üye Olunur – BİTCOİN NASIL ALINIR · 17/11/2020 22:09 tarihinde

[…] Kripto para nasıl satın alınır? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir