Merkeziyetsiz ve şeffaf bir kripto birimi olan Bitcoin’in alım ve satım işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği merak konusu. Aslında Bitcoin almak oldukça kolay bir işlemdir. Ancak kripto para sektöründe yeniyseniz Bitcoin nereden alınır? sorusunu sorma gereği duyuyorsunuz. Yazımızda Bitcoin’i nereden alınır? ve Bitcoin nerede satılır detaylı olarak değineceğiz. 

Bitcoin nasıl satın alınacağı konusuna değinilmeden önce, bitcoinlerin nasıl saklanacağı önemlidir. Bitcoinlerin saklanması için cüzdana ihtiyaç bulunmaktadır.

Kripto Borsaları tarafından bakiyelerin tutulabilmesi için işlem yapılan kripto paralarda cüzdan açılmasına izin verilmektedir. Cüzdanların birçok farklı türü olmakla birlikte her cüzdan farklı gizlilik, depolama ve erişim seçenekleri sunmaktadır. Cüzdanlar Bitcoin adresine erişmek ve işlem yapmak için gereken özel anahtarları saklamaktadır. Bununla birlikte dijital anahtarların her işlemi imzalaması gerekmektedir. Bahsi geçen sanal cüzdanlar, yüksek ve fazlasıyla gelişmiş bir şifreleme sistemi ile korunmaktadır.

Bitcoin’in işlem gördüğü uluslararası ve yerel borsalar bulunmaktadır. Bitcoin alımı ve satımı yapılan borsalarda en önemli etken borsanın güvenilir ve hızlı olmasıdır. BİNANCE Kripto Para borsası, 7/24 müşteri temsilcisi desteği vermekte, bitcoin ve kripto para alım satımında hızlı, güvenilir ve sorunsuz işlem yapılmasını sağlamaktadır. BİNANCE arayüz kullanım kolaylığı, ürettiği teknolojisi ve müşteri desteği özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bitcoin alım satımı yapabilmek için öncelikle BİNANCE borsasında hesap açılması gerekmektedir. BİNANCE internet sitesine üye olunması , profilin doğrulanması ve ardından bakiye yüklenmesi istenmektedir. Cüzdana yatırılan TL ve Bitcoin bakiyesinin yüklenmesinin ardından alım satım işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. BİNANCE anasayfası üzerinden Kredi/Banka Kartı, ile bitcoin veya istediğiniz kripto parayı satın alabilirsiniz. Ayrıca cüzdana banka hesabından ya da Papara aracılığı ile yatırılan TL bakiyesi ile alınmak istenen Bitcoin miktarı girildikten ve kur fiyatı seçildikten sonra alım emri verilerek Bitcoin alınabilmektedir. Hesaba yatırılan Bitcoin bakiyesi satılmak istendiğinde ise; Bitcoin miktarı girildikten ve kur seçiminin yapılmasının ardından satış emri verilerek bakiyenin TL’ye çevrilmesi sağlanmakta ; daha sonra bu bakiye banka hesabına çekilmektedir.

Bitcoin alım satımında uzun vadede Bitcoin tutmak istenildiği taktirde, istenilen tutarda alım yapılarak bakiye, borsadaki Bitcoin cüzdanında tutulabilir, diğer bir yöntem olarak ise kısa veya orta vadeli pozisyonlar alınarak, düşüş ve artışlara göre alım satım yaparak kar elde etmeye çalışılabilmektedir.

TÜRKİYENİN BİR NUMARA YERLİ KRİPTO PARA BORSASINA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ… (Herhangi bir banka hesabınızdan para yatırıp para çekebilirsiniz)

En İyi ve En Güvenli Kripto Para Borsasına Üye Olmak İçin Tıklayın…

Bitcoin Nasıl ve Nereden Alınır?

Binance Borsasına Nasıl Üye Olunur?

Türk Kripto Para Borsasına Nasıl Üye Olunur?

Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Türkiyenin En Güvenli Kripto Para Borsası?

Bitcoin Almadan Önce Yapılması Gerekenler?

Btcturk Borsasından Binance Borsasına Coin Gönderimi Nasıl Yapılır?

En İyi Bitcoin Borsaları?

Kripto Paralarla ilgili her şeye vakıf olmak için Telegram kanalımızı ziyaret ediniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir